MARINA NA ADI CIGANLIJI, iako je bez struje, najbolje je organizovana i ima čuvarsku službu koja radi 24 časa.
- Puni smo do maksimuma! - kaže Nebojša Filipović iz JP "Ada Ciganlija". - Ljudi nemaju gde da ostavljaju brodiće posle zatvaranja "Marine Dorćol", pa je svih 400 mesta odavno "kaparisano". Cena veza za za klasične pasare je 1.400 dinara mesečno, dok većim brodićima naplaćujemo 1,5 mesto.
MARINA U ČUKARIČKOM RUKAVCU: Modernizacijom ovog pristaništa baviće se "Parking servis". Ovo preduzeće izgradiće marinu sa 670 mesta za plovila svih kategorija do 18 metara dužine i 430 za plovila na suvom. U zatvorenom hangaru biće 70 mesta.
U Upravi za vode kažu da će se poboljšanje videti tek kada počne da se primenjuje plan za postavljanje plovnih objekata, koji je nedavno usvojio Grad. Broj marina biće ograničen na 45, u njima će biti više mesta, a vlasnici koji ispune uslove za izgradnju marine prijavljivaće se na gradski konkurs.
MARINA DORĆOL
NAJELITNIJA marina, kako sada stvari stoje, biće na Dorćolu. Posao je poveren preduzeću "Engel marina Dorćol". U narednih pet godina tu će nići oko 100.000 stambenih kvadrata, a investitor će učvrstiti i nasip protiv poplava. Urediće se biciklistička i pešačka staza, ali i okolni putevi. Gradnja čitavog kompleksa marine Dorćol košta oko 160 miliona evra.
PUMPE
DESETINE hiljada čamaca na našim rekama nemaju gde da napune rezervoare, jer u Srbiji ne postoji nijedna pumpa za gorivo. To pogađa i strane brodove koji prolaze kroz našu zemlju. Čak i posade Rečne policije rezervoare pune "ručno" - u magacin ispod Brankovog mosta dolazi cisterna sa benzinom. U marini koju gradi "Parking servis" na Adi Ciganliji sigurno će postojati jedna pumpa, dok će druga biti kod stare centrale na Dorćolu.